2017 En Güzel Aydınlatma Dekorasyon Fikirleri

2017 En Güzel Aydınlatma Dekorasyon Fikirleri

Aydınlatma dekorasyonu seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmek her üründe olduğu gibi en azından ufak bir araştırma yapmadan alışverişe gitmemenizi tavsiye ederim.

 

                                                                                        2017 EN GÜZEL AYDINLATMA DEKORASYON FİKİRLERİ

   Evlerimizin içinde banyodan tuvalete balkondan bahçeye hemen hemen her yerde kullandığımız aydınlatma dekorasyon ürünü olan avizeden bahsetmek istiyorum. Kullandığımız mekanları aydınlatmanın yanı sıra ortamın güzelliğini de yansıtan avizelerimiz kullanacağımız alanların boyutuna ve çeşitliliğine göre değişkenlik arz eder.

   Her oda için farklı avizeler seçebilmemiz için çok zengin çeşit yelpazesi sunan görselliği ve kullanışlılığı arttıran gözlerimizi yormadan bizi dinlendiren pek çok aydınlatma armatürü üretilmekte burada bize düşen aydınlatma dekorasyonu seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini bilmek her üründe olduğu gibi en azından ufak bir araştırma yapmadan alışverişe gitmemenizi tavsiye ederim. Seçeceğiniz aydınlatma dekorasyon ürünü ne olursa olsun ister sarkıt avize ister glop lamba isterseniz dinamik aydınlatma vb. her bütçeye uygun avize bulabilmek artık çok kolay ancak dediğim gibi daha sonra pişman olmamak adına dikkatli bir araştırma yapmanızı öneririm. Mesela alacağınız avizenin metal aksamları varsa bunların çelikten yada paslanmaz bir metalden olmasına özen gösterin aksi takdirde nem den yada temizlik esnasındaki bir ıslanmadan bile paslanır kullanılmaz hale gelir diğer bir husus da metal aksam kadar önemli eğer beğendiğiniz avizenin dekoratif yapıştırma kabartmaları falan varsa bunlarında en ufak bir sarsıntıda yada sıcaklık da düşmemesi için sağlam sabitlenmiş olmasına özen gösterin yoksa düşer ve güzelliğini kaybeder. Bu söylediğim kristal taşları olan avizeler içinde geçerli ancak kristal taşlı avizelerde başka bir konu daha var oda sağlamlık kadar kristalinin birinci sınıf olmasına dikkat etmeniz aksi takdirde odanızı net bir şekilde aydınlatmayacak ve zamanla sararma yapacaktır.

   Birde kullanacağınız odanın aydınlatma alanını mutlaka hesaplamalısınız küçük alanlar için 2 kollu avize yeterli gelebilir fakat odanız 40m2 nin üzerinde ise 6 kollu ve şeffaf camlı avizeler istediğiniz aydınlık ortamı size sunacaktır renkli camlarda ışık oranı düşmektedir unutmayın.

Bu yazımız da sizler için 2017 en güzel aydınlatma dekorasyonu fikirlerini tanıtım amacı ile galeri olarak düzenledik.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ