2017 En Güzel Mutfak Dekorasyonu

2017 En Güzel Mutfak Dekorasyonu

Mutfaklar evimizde birbirinden lezzetli pastalar ve yemekler yapıp misafirlerimizi ağırladığımız güzel kokuların tüm eve yayıldığı hanımların uzun vakitlerini geçirdikleri hatta samimi misafirlerini de ağırlayıp kahve sohbetleri yaptıkları mekanlardır.

2017 EN GÜZEL MUTFAK DEKORASYONLARI 

Mutfaklar evimizde birbirinden lezzetli pastalar ve yemekler yapıp misafirlerimizi ağırladığımız güzel kokuların tüm eve yayıldığı hanımların uzun vakitlerini geçirdikleri hatta samimi misafirlerini de ağırlayıp kahve sohbetleri yaptıkları mekanlardır. Batı toplumlarında mutfağın yeri çok önem arz etmezken doğu toplumlarında durum bunun tam tersidir. Özellikle Türk toplumunda yemeğin yeri bambaşkadır.Bunun için artık mutfak dekorasyonunda tek söz sahibi olması gerektiğini düşündüğüm hanımlar için dekorasyon önerileri sunacağım.

   Öncelikle ilk önerim mutfağımı çok seviyorum ama alanım biraz daha geniş olsaydı keşke diyen hanımlar için mutfağınızı genişletemezsiniz fakat seçeceğiniz bir birinden uygun mutfak dekorasyonlarıyla mutfağınızı daha geniş gösterebilirsiniz öncelikle mutfak dolaplarında beyaz tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Her yer bembeyaz oldu diye düşünüyorsanız renkli mutfak aksesuarları kullanarak (askı,raf,baharatlıklar vs.) beyazın tek düzeliğinden çıkmış ve çok güzel görünümlü bir mutfağa sahip olmuş olursunuz. Mutfak pencerem küçük yeterince ışık alamıyorum diyenler ise spot ışık kullanarak hem mutfaklarını sarkıt bir avizenin sağlayacağı ışığa orantıyla daha da aydınlatmış olacaklardır hem de spot ışıklar daha geniş görünüm alanı sağlar.

   Bir diğer mutfak dekorasyon fikride raf kullanımı, kullanılan raflar ile saklama alanınızı arttırabilirsiniz. Eşyam çok raf yetersiz kalır diyenler için askı aparatları bir diğer önerim fincanlarınızı servis kaşıklarınızı ve hatta tavalarınızı şık askı aparatlarıyla kullanmanız verimli bir depolama alanı sağlar. Seçeceğiniz sabit mutfak dolapları yerine modüler mutfakta tercih edebilirsiniz . Unutmayın modüler mutfaklar daha verimli kullanım alanı sağlar. Geniş yada dar hangi mutfak alanına sahip olursanız olun sadelik ve düzen seviyorsanız yemek yaparken mutfakta pek çok şey karışıyor diyenlerdenseniz mutfaklarınız da daha az aksesuara yer verin. Mutfak dekorasyonu benim için çok önemli dizaynları kadar kullanılan malzemeye kendim karar vermek istiyorum diyorsanız akrilik mutfak dolapları çizilmeyen suya dayanıklı parlak ve mat seçenekleriyle son yılların en çok tercih edilen dolap modelleridir . Fiyat aralıkları biraz yüksek olsa da pişman olmazsınız.

Bu yazımızda sizler için 2017 en güzel mutfak dekorasyon modellerini tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ