Aydınlatma Dekorasyonu

Aydınlatma Dekorasyonu

Mimaridede kullanımı büyük önem taşıyan ahşap, günümüzde dokusuyla ve tasarımlarıyla hayatımızda büyük rol oynuyor. Ahşap işçiliği ya da ahşap oymacılığı ne kadar unutulmaya yüz tutmuş gibi görünse de, tekrar canlanmaya ve ön plana çıkmaya başladı.

KİŞİYE ÖZEL MASAÜSTÜ AYDINLATMA MODELLERİ

    Anadolu’da binlerce yıllık geçmişe sahip ahşap, doğallığı kadar sağlıklı bir yapı malzemesi olarak bilinir. Modern mimaride kullanılması yanı sıra estetik ve dekoratif bir malzemedir. Toz çekmeme, mekandaki rutubeti emip salarak nem düzenleyici görevini üstlenir. Mimaridede kullanımı büyük önem taşıyan ahşap, günümüzde dokusuyla ve tasarımlarıyla hayatımızda büyük rol oynuyor. Ahşap işçiliği ya da ahşap oymacılığı ne kadar unutulmaya yüz tutmuş gibi görünse de, tekrar canlanmaya ve ön plana çıkmaya başladı. Kolay şekillendirilebilen ahşap, dekoratif ürünlerde de yaygın bir şekilde kullanılmakta.

İnsanların yoğun çalışma temposu ve çevresel faktörlerin verdiği stresli günün ardından hem ruhsal hem bedensel olarak dinlenme ihtiyacı duyuyor. İç dekorasyonda ahşap kullanarak stresinizi azaltabilirsiniz. Dekorasyon konusunda ahşap, ev dekorasyonu dışında pek çok mekanlarda rağbet görmektedir. Ahşapla yapılan dekoratif ürünlerin al benisi oldukça güçlü. Saymakla bitmeyen pek çok tasarımla karşı karşıya gelebilir ve seçim konusunda oldukça zorlanabilirsiniz. Birbirinden şirin objeler ahşabın doğallığıyla bütünleşerek doğallığını ortaya koyuyor. Tabi ki ince işlemeli, zarafet dolu ahşap abajurlar aydınlatma ve  masa bendir kadar görselliği ile de büyüleyici tasarımlara sahip. Üstelik kişiye özel kendi görselinizi  vinil malzeme üzerine baskı yapılarak masaüstü aydınlatma olarak da tasarlanıyor ve çok rağbet görmekte. Aşağıdaki tüm görselleri www.dekoritim.com dan satın alabilirsiniz. Masa üstlerine büyük şıklık katarken, cezbedici modelleri arasında kararsız kalmamak neredeyse mümkün değil. Hayal gücü sınırlarını zorlayan pek çok tasarımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Alışagelmiş abajurlar yerine tasarım bir ahşap abajur, kullanıldığı alanda mutlaka kendini ön plana taşıyacaktır. Zarif yapısıyla obje görevi üstlenen abajur, saçtığı loş ışık ile kullanılan ortamı yeteri kadar aydınlatacaktır. Ahşap kütük parçasıyla yapılan abajur fikrinin mükemmel olacağını düşünüyorum. Tamamen organik olan tasarımı,  özellikle doğallıktan yanaysanız yatak odasında sehpanın üzerine yerleştirme fikri sizin de hoşunuza gidecektir. Farklı tasarımlara sahip ahşap abajurları, okuma koltuğunuzun yanında, oturma odanızda ve çalışma masanızın üzerinde kullanabilirsiniz.

 

Bu yazımızda sizler için aydınlatma ürünlerini galeri olarak derledik. Sizde bu ürünleri www.dekoritim.com dan temin edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ