Banyo Dekorasyonu Ve Dolap Modelleri

Banyo Dekorasyonu Ve Dolap Modelleri

Küçük bir banyoda mekana genişlik katmak amacıyla büyük bir ayna kullanmanız size fayda sağlayacaktır.

 

BANYO DEKORASYONU ve DOLAP MODELLERİ

Banyo Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle banyonun ne kadar büyük olduğuna dikkat etmek gerekmektedir. Büyüklüğe uygun olacak şekilde iç mekân tasarlanmalıdır. Eğer büyük bir banyoya sahipseniz katlanabilir eşyaları kullanmaya fazlaca gerek duymayacaksınızdır ancak küçük bir banyonuz var ise daha çok kullan ve kaldır şeklindeki eşyalara yer vermelisiniz. Küçük bir banyoda mekana genişlik katmak amacıyla büyük bir ayna kullanmanız size fayda sağlayacaktır. Ayrıca küçük bir duşa kabin kullanmanız az yer kaplaması açısından önem arz etmektedir. Banyonuzun ebatı ne olursa olsun yer kaplamalarını su geçirmez parke şeklinde tercih etmeniz hem daha şık bir görünüm sağlayacaktır hem de temizliği daha kolay olacaktır.
Banyonuz da duvar kaplamalarında daha açık renkler seçmek ortama sıcaklık ve ferahlık katmayı sağlar bu yüzden açık mavi, açık yeşil gibi doğa renklerine yer verebilirsiniz. Eğer duvarlarınıza fayans kaplaması yapacaksanız koyu ve açık renklerin karışımı desenlere yer verebilirsiniz. Lavabo seçerken de alacağınız musluğun şekline ve boyutuna uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Küçük bir lavabo satın alacaksanız yuvarlak bir şekli tercih etmeniz güzel bir dekorasyon elde etmenize yarar. Yine lavabo seçerken banyonun metrekaresine ve ışığı alış açısına uygun olacak şekilde renk belirlemekte fayda vardır. Gün ışığından çokça faydalanamıyorsanız lavabonuzun açık ve parlak renklerde olmasını tercih etmelisiniz. Eğer banyoda klozete yer verecekseniz duşa kabinle arasına yine banyonuza uygun renklerde bir panel koyarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Klozet seçiminde otomatik kapaklı olmasına dikkat etmek hijyen açısından önemlidir bu nedenle eski tip klozetlerden vazgeçmelisiniz. Banyonuzun sıcak atmosferine uygun şekilde küçük, zarif halı da kullanabilirsiniz ancak halı seçiminde suyu ne kadar çok emip emmediğine dikkat etmelisiniz. Son olarak da banyo dolaplarınızı kendi sevdiğiniz desenlere uygun şekilde konumlandırabilirsiniz. Orta büyüklükte banyo dolapları makyaj malzemelerinizi, hijyen malzemelerinizi sığdırabilmeniz açısından önemlidir. Ayrıca banyonuzda küçük ve dekoratif süslerden faydalanabilirsiniz.

Bu yazımız da sizler için banyo dekorasyonu ve dolap modellerini tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ