ÇATI KATI DEKORASYON FİKİRLERİ

ÇATI KATI DEKORASYON FİKİRLERİ

 

Çatı katı evimizin parçası olarak pek görülmez. Lakin ihtiyaç halinde bir misyon ve fonksiyon eklenebilir ve bir mekan olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı kullanım amaçlarına uygun bir şekilde planlanıp kullanılan bir mekandır. İster bir yatak odası ister bir hobi odası veya bir oturma odası olarak kullanabilirsiniz. Tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda şekillenecektir. Çatı katı dekorasyon fikirleri yazımızda sizler için birkaç küçük ipucu vereceğiz. Şimdi başlayalım.

Eğer boş bir çatı katınız var ise ihtiyaçlarınız doğrultusunda değerlendirmelisiniz. Mesela bir oturma odası olarak dekore edeceğinizi farz edelim.  Beşik çatınız var ise çok güzel bir üçgen kesit oluşturur. Alışılagelmiş dikdörtgenler prizması şeklindeki mekanlardan kurtulup üçgen prizma şeklinde mekanlar büyük bir algı farklılığı oluşturmaktadır. Eğimden dolayı kullanılmayan alanlar oluşsa da estetik bir mekan oluşturur. Eğer eğimli yüzeyde oluşan pencereleriniz var ise gökyüzünü izleyebileceğiniz güzel bir köşe takımı kullanabilirsiniz. Buna ilave olarak bir televizyon konumlandırarak eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir alan oluşturmak farklı bir kullanım amacı sağlar.

Peki bu mekanı yatak odası olarak kullansak nasıl olur? Sorunuzun cevabı tam olarak ‘MUHTEŞEM’ işte eğer boş bir çatı katınız var ise kaçmayacak fırsat bu olsa gerek eşiniz ile uyumadan önce gökyüzünü izlediğiniz bir yatak odası hayal edin. Bide bu yatak odasının açıldığı bir teras olsa çok iyi olmaz mı . evet öncelikli olarak pencere olmayan bir yüzeye yatağımızı konumlandırmalıyız. Sonrasında giyinme alanı için bir alan düşünülmelidir çünkü çatı katı bir oda olarak planlanmadığı için bu detaylar düşünülmemiştir. Giyinme odası ve duş planlandıktan sonra yatak odamızı dekore etmeye başlayabiliriz. Yatağımızı da konumlandırdığımıza göre kitap okuyabileceğimiz terastan dışarıyı izleyebileceğimiz bir alan oluşturmalıyız. Sonrasında zevk ve renklerimize uygun bir şekilde dekoratif ürünler ile odamızı düzenlemeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ