En Güzel Oturma Odası Dekorasyonu

En Güzel Oturma Odası Dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu yapacak olan ailelerin odalarının şeklini ve işlevselliğini göz önünde tutarak mobilya seçimi yapmalarıdır.

 

EN GÜZEL OTURMA ODASI DEKORASYONU

   Evlerimizin içinde tüm aile bireylerinin toplanıp yemeğini yediği, televizyonunu izlediği, yakınlarını ağırladığı kısacası gününün çoğunluğunu geçirdikleri oda, oturma odalarıdır . Oturma odası dekorasyonu yapacak ya da oturma gruplarını yenileyecek olanlar bu odalar için dekorasyon ürünleri seçerken nelere dikkat etmeliler nereler de hassas davranmalılar bundan bahsetmek istiyorum.

   İlk önce yaptığım bir araştırmaya göre Türkiye de bir evin mobilya değişim ömrü 8 yıl yani bu ne demek; aldığınız bir mobilyayı 8 yıl kullanacağız.O  veya bu  sebep ile aldıktan bir ay sonra sorun çıkaran ve sorunu gidermek için muhatap bulamadığınız garantisi olmayan ürün tercih etmemeliyiz. Düşünmemiz gereken bir diğer en önemli kural ise oturma odası dekorasyonu yapacak olan ailelerin odalarının şeklini ve işlevselliğini göz önünde tutarak mobilya seçimi yapmalarıdır. Mağazada küçüktü eve gelince sığdıramadım demek istemiyorsanız benim tavsiyem odanızın ölçülerini yazarak mobilya bakmaya gidin.

Çoğu ev mimarisinde oturma odaları salon kadar geniş alana sahip değil böyle olunca da oturma odaları için köşe takımı kullanımının odamızı daha büyük ve ferah göstereceğinden en ideali olduğunu düşünüyorum .Koltuk takımı tercih edenler ise  tekli, ikili, üçlü modellerden odanızın boyutuna göre eksiltmeye yada arttırmaya gidebilirsiniz. 2015. 2016 yılları arasında çok trend olan ve sıklıkla tercih edilen başka bir mobilya dekorasyon ürünü de standartların üzerinde üretilen boyu ile klasik yastıklar ve spor rengarenk kumaşlardan yapılmış yastıklarla kombin yapabileceğiniz kanepedir. Koltuk seçiminiz kadar renk seçiminizde önemlidir oturma odalarında leke tutmayan , silinebilen, terletmeyen , özelliklere sahip kumaş seçimimiz de net olmayan flu renkler ya da desenli kumaş modelleri mobilyalarınızı çok şık gösterecektir. Deri den vazgeçemeyenler için ise suni deriden temizleme kolaylığı da sağlayan mobilya takımı seçebilirler.

Bu yazımızda sizler için en güzel oturma odası dekorasyon modellerini tanıtım amacı ile galeri olarak derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ