En Şık Oturma Odası Dekorasyonları

En Şık Oturma Odası Dekorasyonları

En Şık Oturma Odası Dekorasyonları

Oturma odaları evimizde en çok vakit geçirdiğimiz odaların başında gelmektedir. Oturma odalarımız aktif bir kullanıma sahip oldukları için daha rahat ve kullanılabilir olması gerekmektedir. Bununla beraber  farklı boyutlardaki oturma grupları ile birlikte dekore edilmelidir. Oturma odaları genellikle aileniz ile birlikte vakit geçirebileceğiniz mekanlar oldukları için size her türlü imkanı sunmalıdır. Bu yüzden günümüz teknoloji ile üretilmiş ergonomik ve fonksiyonel ürünler seçilmelidir. Artık modern oturma odalarında genellikle L koltuklar tercih edilmektedir. Çünkü bir köşe de konumlanmış olması daha rahat bir sirkülasyon alanı oluşturulmuş olur. Bunula birlikte L koltuklar portatif bir kullanım sunmaktadır. L koltukla birlikte bir orta sehpa da kullanılmalıdır. yoğun bir kullanıma sahip olan oturma odasında kullanışlı bir orta sehpa dekorasyonunuza büyük bir katkı sağlayacaktır.

Genellikle ailecek vakit geçirilen bu mekanda güzel bir televizyon ünitesi kullanılmalıdır. L koltuk karşısında konumlanan televizyon ünitesi dekorasyon konusunda sizlere büyük bir katkı sağlayacaktır. Tabiki sadece L koltukla yapılabilecek bir dekorasyon değildir. Tekli koltuklar veya ikili koltuklar ile de tasarımınız tamamlanacaktır. Bu tasarımı yaparken kompleks bir tasarım olmalıdır. Yani halı perde gibi ev tekstili ürünleri de önemli rol oynamaktadır. Bu ürünleri seçerken genel dekorasyonunuz ile uyumlu olmalıdır. Sadece uyumlu olmak yeterli değildir tabiki kolay temizlenebilir olmalıdır. Renk doku ile içinizi ısıtacak ürünler seçilmelidir.

Yoğun bir kullanıma sahip olduğu için aydınlatma da önemli bir konudur. Modern ve estetik bir aydınlatma seçilmelidir. Gözünüzü yormayacak ve ortam kalitesini düşürmeyecek bir ürün seçilmelidir. Bunların tamamına ilave olarak dekoratif ürünleri kullanmak tasarımınızı tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bu yazımız tamamen tanıtım amaçlı yazılmıştır. Umarım sizler için faydalı olmuşuzdur.

Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ