Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist Ev Dekorasyonu

Nüfus artışı ile birlikte konut ihtiyacını karşılamak amacıyla daha küçük boyutlarda konutlar tasarlanmaya başlandı. Buna ilave olarak çekirdek aile yapısının değişmesi de bu süreci etkileyen bir diğer faktördür. Önceden kalabalık aileler olduğu için daha geniş ve büyük evler yapılıyordu şimdi ise daha küçük ve minimalist evler tasarlanmaktadır. Olumlu ve olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden oldu. Olumsuz sonuçlarda minimalist ev dekorasyonları gibi dekorasyon fikirlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Minimalist dekorasyonun genel mantığı yeteri kadar ev ekipmaları ile mükemmele ulaşmak amaçlanmaktadır. Örneğin bir oturma odasını ele alalım. Çekirdek bir aile için üçlü bir koltuk ve bununla uyumlu bir puf veya eklenti ile oturma alanı oluşturulur. Buna ilave olarak küçük bir orta sehpa ve bir televizyon ünitesi oturma odası için yeterli olacaktır. Minimalist ev dekorasyonunu bir diğer mantığı ise hem ergonomik hem de kullanışlı mekanlar oluşturmaktır. Daha fonksiyonel ürünler hem daha az yer kaplar hem de rahat bir kullanım sunar sizler için bu yüzden bu dekorasyon modelinde abartıdan uzak sade ve kullanışlı elemanlar seçilmelidir.

Örneğin mutfağınız için bu dekorasyonu düşünüyor iseniz. Tasarımızı etkileyecek en önemli etmen mutfak dolap ve mobilyalarındaki o alana ve kullanıma uygun çözümler bu minimalist dekorasyon modelini tamamlayacak nitelikte olmalıdır. Bir duvara sabitlenmiş bir masa ve bu masanın katlanabilir olması size büyük bir artı sağlayacaktır. Portatif sandalyeler ile desteklenmesi hem yeterince alan oluşturacaktır hem de rahat bir kullanım sağlayacaktır. Minimalist ev dekorasyonunda dikkat edilesi gereken kurallar herşeyin küçük olmasından yanı sıra kullanışlı ve modern olması da en büyük etmenlerdendir. Ürünlerin seçiminde renk ve doku uyumunu sizin zevk ve renk anlayışınız belirleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ