SADELİĞİN ADI AHŞAP TABLOLAR

SADELİĞİN ADI AHŞAP TABLOLAR

Her yıl değişen hızına yetişemediğimiz dekorasyon trendleri ihtiyaçlara göre tercih edilse de görsellik daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Dekorasyonda ahşap kullanımı yıllardır devam etse de günümüzün en vazgeçilmezleri haline geldi. Ahşaba olan ilginin artmasıyla insanların doğallığa ve sadeliğe verdiği önem ortaya çıkmaya başladı. Ahşabın modasının uzun yıllar geçmemesi de bir diğer etkenler arasında yer almakta. Bunun için evde işyerinde yaşadığımız tüm alanlarda ahşap ürünleri kullanmak oldukça yaygın hale geldi. Evlerde işyerlerindeki döşemelerde ahşap kullanılan malzemeler arasında ilk sırada.

Döşemeler için çok çeşitli alternatifler bulunsa da ahşabın yeri tartışılamaz. Döşemeler yapılırken odanın büyüklüğü mobilyaların ve tekstil ürünlerinin rengiyle ve birbirleriyle olan uyumu çok önemli. Mutfak ahşabın en sık kullanıldığı alanlardan biridir. Country tarzı bugünlerde en çok rastladığımız herkesin evinde mutlaka bulunan ahşap dekorasyonunun trendleri arasında. Hem modern  hem sade ve doğal haliyle mutfakta geçireceğimiz zamanı daha keyifli hale getiriyor. Mobilyaların haricinde kullanacağımız ahşap objeler ortama bir bütünlük sağlıyor.

Ahşap döşemelerde mutfakta yaşadığımız bir çok alanda kullanılsa da duvar dekorasyonundaki duruşu da söylenmeden geçilmez. Ahşap duvarlarında vazgeçilmezleri arasında. Ahşap kitaplıklar raflar tablolar duvarın soğuk yüzüne  güzel bir sıcaklık katar. Odanın rengine tarzına uygun olarak seçeceğimiz ahşap kitaplık ve raflar canlı bitkilerle süslendiğinde hem şık hem de doğal bir ahenk yakalanmış olur. Duvarlarda ahşap kullanımı İspanyolların en yaygın kullandığı dekorasyon seçimleri arasındadır. Ahşap tablolar İspanyolların vazgeçilmezleri arasındadır. Ahşap tablolar ahşap raflarla kitaplıklarla bütünlük sağlar. Ahşap tablolar geniş bir duvarda tek olarak güzel durduğu gibi dar bir mekanda küçük ahşap tablolar kullanılarak odayı renkli hale getirir. Ahşap tablolar doğru kullanıldığında odak noktası haline gelir. Dekorasyon nasıl olursa olsun ahşap tablolar bütün ilgiyi üzerine toplar. Ahşap tabloların odaya kattığı samimiyet  aradığımız şey olabilir. Bütün dekorasyon ürünleri her evde birbirine benzese de ahşap tabloların aynısını bulmamız nerdeyse imkansızdır. Çünkü ahşap tablolar kişinin ruh halini yansıtır. Ahşap tablolarla farkındalık yaratmak çok kolaydır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ